Всіх ромів обстежать на туберкульоз і зроблять щеплення

Всіх ромів обстежать на туберкульоз і зроблять щеплення

Кабінет міністрів України затвердив план заходів щодо реалізації стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року.

Про це йдеться в розпорядженні Кабміну № 701 від 11 вересня, текст якого мають «Коментарі». Стратегія містить план заходів, часовий період, коли вони повинні бути впроваджені і список відповідальних відомств. Більшість заходів починаються в поточному і наступному році.

Серед загальних питань, які закріплені стратегією – з наступного року і до 2020 доручено провести інформаційно-просвітницьку роботу, спрямовану на протидію упередженого ставлення до осіб, які належать до ромської меншини. Відповідальними за це призначені Держкомтелерадіо, Мін'юст, Мінкультури, МОН, МВС, Рада міністрів Автономної Республіки Крим та обласні адміністрації.

У сфері соціального захисту та зайнятості пропонується провести моніторинг призначення та використання державної соцдопомоги, зокрема при народженні дитини.

Також ромів наступні сім років будуть інформувати про соціальні послуги, що надаються Держслужбою зайнятості.

Підвищувати освітній рівень ромів планується за рахунок ведення обліку дітей шкільного віку з метою максимального їх залучення до навчального процесу, а також Організації профорієнтаційної роботи зі стимулювання їх до отримання професійно-технічної та вищої освіти.

У планах заходів у рамках Стратегії – проінформувати працівників лікарень про особливості національної ментальності ромів. Також цій нацменшині проведуть роз'яснювальну роботу щодо здорового способу життя, необхідності проходження профілактичного обстеження, важливості своєчасного і повноцінного лікування. Ще ромам будуть робити щеплення і обстежувати на туберкульоз.

Для поліпшення житлово-побутових умов ромів, серед іншого, пропонується поширювати серед них інформацію про програми пільгового кредитування придбання і будівництва житла.

Заходи з культурної сфери, зокрема, включають надання підтримки ромським художнім колективам, проведення наукових досліджень у галузі історії, культури, мови та соціально-культурної інтеграції ромської меншини. Також планується видати «Ромський правознавчий вісник», науковий журнал «Роменвад» («Ромознавство»), збірники казок і прислів'їв ромською мовою, а також провести в ефірі Одеського телебачення програму на ромську тематику.

Як повідомляли «Коментарі», основними проблемами ромів Президент України бачить їх низький освітній рівень, високий рівень безробіття, поганий стан здоров'я, відсутність документів, що засвідчують особу і підтверджують громадянство, свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану, низький рівень житлово-побутових умов, наявність фактів упередженого ставлення до ромів

Джерело: "Коментарі"