У здоров'я, освіту й культуру - $10 мільйонів щорічно!

У здоров'я, освіту й культуру - $10 мільйонів щорічно!

Символічним є те, що презентація унікального фонду "Розвиток України" відбулася в найвідомішому національному заповіднику "Софія Київська". Чому унікального? Та тому що нічого подібного в Україні дотепер не було.

По-перше, ще жодна комерційна структура не виділяла такі серйозні кошти на довгострокову добродійність. А от "Систем Кепітал Менеджмент" планує щорічно інвестувати по 10 мільйонів доларів у соціальні проекти - це рекорд для корпоративних фондів! Причому вже розроблені три основні програми: "Здоров'я нації", "Сучасна освіта" і "Культурне надбання". І запущені проекти в рамках кожної із цих програм!

По-друге, на відміну від більшості своїх попередників, корпоративний благодійний фонд створений не заради якихось сумнівних політичних дивідендів. Судіть самі. Фонд "Розвиток України" почав свою роботу ще близько року тому, тобто до виборів. Але щоб злостивці не почали "роздмухувати кадило" обвинувачень і скандалів, офіційна презентація була перенесена на "поствиборчий простір". І відбулася тільки в травні... По-третє, до правління фонду "Розвиток України" увійшли представники різних професій і навіть політичних поглядів. Тут є й бізнесмени, і народні депутати, і вчені... Одні представляють "жовтогарячих", інші - " біло-синіх". Тобто якщо цей фонд набере обертів (а в цьому зараз немає ані краплі сумніву), то він працюватиме справді на розвиток України, а не на догоду чиїмось інтересам!

Компанія "СКМ" стверджує, що цей фонд створений відповідно до принципу соціальної відповідальності, що як пріоритет закладений її основним акціонером Рінатом Ахметовим.

- Допомагати людям завжди було моєю внутрішньою потребою, і я завжди намагався робити це в силу своїх можливостей, - розповідає Голова Правління фонду "Розвиток України", народний депутат України Рінат Ахметов. - Я вдячний команді, яка поділяє мою філософію - надавати людям шанс. Є люди, у яких виявлені серйозні захворювання, і вони готові боротися, їм потрібно тільки трохи допомогти, щоб перемогти цю хворобу. Є також ті, хто одержав прекрасну освіту, їх потрібно тільки трохи підштовхнути на початковому етапі, і вони всього доможуться самі й відбудуться як професіонали. І коли життя надає таким людям шанс, вони обов'язково ним скористаються. Ми допомагатимемо тим, хто готовий боротися!

Олексій Некрасов
Джерело: Комсомольская правда в Украине

Три проекти вже запущені
1. Програма "Здоров'я нації" включає впровадження стратегії лікування лікарсько-стійкого туберкульозу в Донецькій області. Вона розроблена разом із Всесвітньою організацією охорони здоров'я й розрахована на 4 роки. На реалізацію цього проекту фондом буде спрямовано близько 15 мільйонів гривень.

2. У рамках програми "Сучасна освіта" фонд здійснює проекти разом з Economіcs Educatіon and Research Consortіum. У рамках магістерської програми EERC проводяться заходи, спрямовані на підвищення кваліфікації й підтримку професійного розвитку молодих фахівців: зустрічі з економістами й політичними лідерами, практика в держустановах, конференції, літні школи, спільні дослідження викладачів і студентів. На реалізацію цього проекту протягом двох років компанією "СКМ" виділено більше 1,5 млн. грн.

3. Що ж до програми "Культурне надбання", то фонд бере участь у реставрації національного заповідника "Софія Київська", зокрема, Будинку Митрополита. Планується, що після реставрації Будинок Митрополита використовуватиметься для проведення офіційних представницьких заходів на найвищому рівні. Крім того, у ньому будуть розташовуватися виставки й експозиції, а також школа графіки. Центральною експозицією стане Музей архітектури України. На реалізацію проекту корпоративний благодійний фонд компанії "СКМ" уже перерахував 15 млн. грн.