Туберкульоз вилікують в режимі онлайн

Туберкульоз вилікують в режимі онлайн

У Донецьку вперше в світі створили спеціальну телемережу для фтизіатрів, яка дозволить хворим на туберкульоз більше не їздити за консультацією до лікарів в обласний центр, а лікарям проводити консиліуми і призначати або коригувати методи лікування хворих в режимі онлайн.

Впровадження проекту «Телемедицина» у фтизіатрії стало можливим завдяки фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» в рамках програми «Зупинимо туберкульоз разом».

Перший телеміст днями поєднав фахівців обласної туберкульозної лікарні в Донецьку і міського протитуберкульозного диспансеру в Маріуполі. Перебуваючи за 100 кілометрів один від одного, за допомогою інноваційної технології лікарі змогли не тільки опитати пацієнта, але також вивчити історію хвороби і рентгенівський знімок хворого на величезному екрані гарної якості. За словами медиків, до впровадження технології лікарям і пацієнтам необхідно було особисто приїжджати в обласний центр для отримання консультації. А на всі процедури йшло багато часу. «У нашому регіоні тубдиспансери значно віддалені один від одного, а консиліум лікарів лікарсько-стійких форм туберкульозу взагалі один на всю область і знаходиться в Донецьку, - поділилася голова консиліуму Ірина Старічкова. - Тепер же пацієнти можуть поспілкуватися з лікарями і отримати схему лікування у своєму міському тубдиспансері. Крім того, якщо раніше передача документів займала один-два тижні, то тепер з'явилася можливість пересилати їх в електронному варіанті, а знімки дивитися одночасно лікарям у місті, де знаходиться пацієнт, і консиліуму у Донецьку».

До слова, після першого телемосту консиліум для хворих на мультилікарсько-стійкий туберкульоз зміг призначити схему лікування трьом пацієнтам з приморського міста. «У стаціонарі я лікуюся з червня, весь цей час я не покидаю лікарняну палату, - розповів нам 28-річний маріупольчанин Євген. - Однак умовами задоволений: годують добре, за три місяці я додав у вазі вісім кілограмів. Думаю, що дане нововведення - величезний плюс для подальшого лікування туберкульозу».

У цілому медичне ноу-хау об'єднає з обласним центром чотири тубдиспансери: Краматорська, Маріуполя, Шахтарська і Горлівки. Бюджет проекту склав 800 тис. грн. «У майбутньому проект передбачає інформатизацію робочого процесу: лікарняні карти пацієнтів перенесуть на цифрові носії, - розповідає керівник програми «Зупинимо туберкульоз в Україні» Денис Денисенко. - Подібна інформатизація набагато покращить організацію лікувального процесу і дозволить лікарям набагато швидше обмінюватися даними. А до 2016 року мережа об'єднає всі існуючі протитуберкульозні установи регіону».

До речі, голова правління Асоціації розвитку української телемедицини Антон Владзимирський підкреслив виняткову цінність нововведення. «Навіть у світовій практиці немає системного підходу до роботи «Телемедицини» у сфері фтизіатрії. А в Донецькій області, на регіональному рівні, вибудовується система, за допомогою якої лікарі будуть не тільки консультувати пацієнтів, але й вирішувати масу адміністративних питань», - пояснив Владзимирський.

У найближчі три роки фонд Ріната Ахметова «Розвиток України» планує виділити 46 млн. грн. на підтримку програми «Зупинимо туберкульоз в Україні».

Хвороба відступає

Регіональна програма «Зупинимо туберкульоз в Україні» реалізується фондом Ріната Ахметова «Розвиток України» з 2007 року. Основним результатом програми стало зниження захворюваності на туберкульоз у Донецькій області на 26,5% в 2011 році порівняно з 2006 роком і зниження смертності від туберкульозу на 42%.

Джерело: Сьогодні