Тренінговий центр з навчання боротьби з епідемією туберкульозу

Тренінговий центр з навчання боротьбі з епідемії туберкульозу – це центр практичного навчання та впровадження міжнародних стандартів лікування туберкульозу, створений фондом Ріната Ахметова «Розвиток України».

Він був відкритий 24 березня 2010 року, у Всесвітній день боротьби з туберкульозом, у рамках програми «Подолання епідемії туберкульозу в Донецькій області в 2007-2011 рр.», реалізованою фондом Ріната Ахметова спільно з Донецькою обласною державною адміністрацією і Донецькою обласною радою. Центр організований на базі Донецької обласної клінічної протитуберкульозної лікарні спільно з громадською організацією «Зупинимо туберкульоз» при співпраці з ВООЗ, Головним управлінням охорони здоров'я Донецької обласної держадміністрації та Донецьким національним медичним університетом ім. М. Горького.

Мета створення тренінгового центру – підвищення якості діагностики, лікування та профілактики туберкульозу, а також впровадження міжнародних стандартів лікування туберкульозу в Україні. Навчання в Центрі проходять як медичні працівники (лікарі, медсестри, персонал загальної лікувальної мережі), так і немедичні (представники ЗМІ, громадських організацій, соціальні працівники, волонтери тощо). Викладачами виступають провідні українські та міжнародні експерти.

Сучасне обладнання, встановлене в тренінговому центрі, допомагає зробити процес навчання максимально ефективним і комфортним. Так, документ-камера дозволяє добре розглянути і проаналізувати рентгенівські знімки навіть поганої якості, а обладнання для відеоконференцій робить можливим проведення он-лайн консультацій і семінарів. Впроваджено систему перед- і посттренінгового комп'ютерного тестування, система моніторингу та оцінки з впровадження отриманих навичок на робочих місцях. Практикуються виїзні семінари та тренінги.

   

У 2012 році Тренінговий центр направив заявку в Європейське бюро ВООЗ на набуття статусу центру співробітництва з ВООЗ. Наявність цього статусу дозволить центру підтвердити слідування не тільки національним, а й міжнародним стандартам навчання боротьбі з туберкульозом, а також дасть можливість широко ділитися досвідом з іноземними колегами.

Контакти:

Тренінговий центр з навчання боротьбі з епідемією туберкульозу

Координатор: Бородіна Тетяна Олександрівна

т./факс: (062) 294-50-87

моб.: 050-474-82-69

e-mail: tr-centr104a@ukr.net

Відправити заявку на участь у тренінгу

архів новин