Щогодини 4 українці заражаються туберкульозом

Щогодини 4 українці заражаються туберкульозом

Чому так багато хворих на туберкульоз? Хто піддається цьому захворюванню? Що робити, аби не захворіти?

Кожен з нас пам'ятає регулярні візити до шкільній медсестри, де нам робили проби «Манту», або туберкулінові проби. Тоді багато хто не замислювалися, для чого потрібні ці «уколи» і частенько норовили «захворіти», щоб пропустити свою чергу.
 
Зараз же кожна дитина знає, що таке туберкульоз. За оцінками ВООЗ, щорічно на планеті на туберкульоз хворіє близько 9 млн. осіб (11 % з них - діти) і близько 2 млн. вмирає від цього захворювання.
 
Україна займає 2- е місце в Європі із захворюваності на туберкульоз. Туберкульоз - єдина офіційно визнана епідемія в нашій країні, яка триває вже 17 років, з 1995 року. Згідно з офіційною статистикою, в Україні на туберкульоз хворі 457 тис. осіб, за неофіційною - близько мільйона.
 
Щодня лікарі діагностують більше 100 хворих. За 1 годину в Україні заражаються туберкульозом чотири людини і вмирає одна.
 
Серед причин смерті від інфекційних захворювань туберкульоз становить більше 80%.
 
Як можна заразитися
 
Одна з основних причин широкої поширеності захворювання - це те, що туберкульоз передається повітряно-крапельним шляхом: при розмові, кашлі та чханні хворого. Тобто, його можна «підчепити» де завгодно - на вулиці, у громадському транспорті, магазині тощо.
 
Туберкульоз вражає практично всі органи і системи організму. Але найбільш частою локалізацією туберкульозу є органи дихання.
 
Основні симптоми:
 
- тривалий кашель (більше 3-х тижнів)
- відхаркування кров'ю
- біль у грудях
- різке схуднення
- слабкість, нездужання
- блідість
- рясне потовиділення
 
Ми звикли вважати, що туберкульоз - це захворювання соціально-неблагополучних верств суспільства (тюремних ув'язнених, людей без певного місця проживання, наркоманів і т.д.), а «нормальній» людині він не загрожує. Дійсно, велика частина пацієнтів потрапляють під цю класифікацію, але останнім часом збільшилася кількість випадків захворюваності серед цілком успішних людей. Причин цьому декілька. У першу чергу, через збільшення кількості злісних хворих, які не хочуть лікуватися (продовжуючи заражати оточуючих), а в другу - через ослаблення імунітету поки ще здорових людей.
 
Основні чинники, що підвищують ризик захворіти на туберкульоз:
 
- зловживання алкоголем
- куріння
- стреси
- неповноцінне харчування
 
Як застерегтись
 
За статистикою, кожен третій житель планети є носієм бактерії туберкульозу. Але це не означає, що людина хвора. Головною точкою в тому, захворіє людина чи ні, є величина опірної функції його організму - імунітету.

Якщо організм не ослаблений і його імунітет сильний, він поборе збудника і людина залишиться здоровою. Тому вкрай важливо нейтралізувати можливі ризики зниження імунітету - вести здоровий спосіб життя, відмовитися від шкідливих звичок, проходити регулярні медичні огляди і робити щорічно флюорографію. Для дітей обов'язковою умовою є прищеплення вакциною БЦЖ.

Джерело: Sunny7