ТБ у дітей

Статус виконання рекомендацій за розділом ТБ у дітей

Рекомендації Стан Виконання Установа відповідальна за виконання Строки виконання
ТБ у дітей
Загальні рекомендації        

1. Національні рекомендації щодо ведення ТБ мають бути переглянуті з приведенням у відповідність до міжнародних стандартів.

Виконано

Національні рекомендації переглянуті в уніфікованому клінічному протоколі первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги «Туберкульоз», та відповідають міжнародним стандартам (ст. 151).

2. Стаціонарне лікування слід обмежити ускладненими випадками ТБ і випадками ТБ з медикаментозною резистентністю.

Не виконано

Стаціонарне лікування призначається і у інших випадках. В протоколі не вказано, що госпіталізація має призначатися виключно при складних випадках ТБ та МР ТБ.

УЦКЗ
31.12.14
Спеціальні рекомендації        

3. Вакцинацію БЦЖ слід обмежити одноразовою вакцинацією дитини при народженні.

Не виконано

Згідно чинного наказу МОЗ України від 16.09.2011 № 595 "Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів" проводиться ревакцинація БЦЖ у віці 7 років. За даними УЦКС відповідно до рекомендацій ВООЗ до проекту наказу МОЗ України від 21.12.2012 № 1091 внесено відповідні зміни.

УЦКЗ
31.12.14

4. Необхідно переглянути національну практику щорічного скринінгу за допомогою шкірної туберкулінової проби. Щорічний скринінг слід обмежити і проводити його тільки серед дітей з груп ризику.

Не виконано

Відповідно до уніфікованого клінічного протоколу первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги «Туберкульоз» щорічний скринінг за допомогою шкірної туберкулінової проби проводиться щорічно всім дітям від 4 до 14 років (в першу чергу - у групах ризику захворювання на ТБ). За даними УЦКЗ відповідно до рекомендацій ВООЗ до проекту наказу МОЗ України від 21.12.2012 № 1091 внесено відповідні зміни.

УЦКЗ
31.12.14

5. Дозування основних протитуберкульозних препаратів слід переглянути відповідно до рекомендацій ВООЗ; у схемі першого ряду замість стрептоміцину застосовувати етамбутол.

Виконано

Дозування основних протитуберкульозних препаратів переглянуто, передбачено застосування у схемі першого ряду етамбутолу замість стрептоміцину, що відображено в уніфікованому клінічному протоколі первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги «Туберкульоз» (ст. 151).

6. Схеми профілактичної хіміотерапії ізоніазидом мають бути подовжені до шести місяців та надаватися в амбулаторних умовах.

Частково

В уніфікованому клінічному протоколі первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги «Туберкульоз» (ст. 140) зазначено, що схеми хіміопрофілактики (основні) для застосування у дітей мають становити 3-6 міс.

УЦКЗ
31.12.14

7. Стаціонарне лікування слід обмежити, а також припинити проведення стаціонарної профілактичної хіміотерапії в умовах санаторіїв.

Виконано

Профілактична хіміотерапія обмежена у стаціонарі, згідно уніфікованого клінічного протоколу первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги «Туберкульоз» (ст. 141). Вона проводиться в умовах санаторія, в дитячих загальноосвітніх та спеціалізованих навчальних закладах під контролем лікаря або медичної сестри, амбулаторно – під контролем дитячого фтизіатра, якщо є певні гарантії безперервності та завершення призначеного курсу хіміопрофілактики.

архів новин