Регіональна програма

«Зупинимо туберкульоз в Україні. Регіональна програма» реалізується фондом Ріната Ахметова
«Розвиток України»
з 2007 року.

1 грудня 2012 року відбулося підведення підсумків «Програми подолання епідемії туберкульозу в Донецькій області 2007-2011 рр.». Основним результатом програми стало зниження захворюваності на туберкульоз на 26,5% в 2011 році порівняно з 2006 роком і зниження смертності від туберкульозу на 42% відповідно.

Основною метою обласної програми протидії захворюванню на туберкульоз у Донецькій області на 2012 - 2016 роки є подальше зменшення кількості хворих на туберкульоз, зниження показників захворюваності та смертності від нього.

Завдання програми:

  • впровадити і забезпечити доступність для населення сучасних ефективних методів виявлення та діагностики туберкульозу;
  • забезпечити доступність і відповідність міжнародним і національним стандартам лікування хворих на туберкульоз, у тому числі хворих на мультирезистентний та асоційований з ВІЛ-інфекцією туберкульоз;
  • вдосконалити систему управління, моніторингу та оцінки програми з метою підвищення її ефективності з орієнтацією на кінцевий результат;
  • впровадити в регіоні рекомендовану ВООЗ систему АКСМ-стратегії (адвокація, комунікація та соціальна мобілізація) для громадського посилення протидії туберкульозу.

Фінансування обласної програми протидії захворюванню на туберкульоз у Донецькій області на 2012-2016 роки здійснюється фондом Ріната Ахметова «Розвиток України», а також усіма партнерами, задіяними в її підтримці і реалізації в області, в тому числі за рахунок коштів обласного бюджету, коштів бюджетів міст і районів Донецької області.