новини

Результати проекту амбулаторної моделі лікування

В рамках реалізації «Зупинимо туберкульоз в Україні. Регіональна програма» обласної програми протидії захворюванню на туберкульоз у Донецькій області на 2012-2016 роки, яка здійснюється фондом Ріната Ахметова «Розвиток України», було заплановано впровадити амбулаторну модель лікування пацієнтів хворих на туберкульоз в домашніх умовах.

Результати лікування хворих на туберкульоз, які приймали участь у проекті булі вище, ніж результати лікування хворих на туберкульоз, які не були включені у проект у м. Краматорську, а також вище, ніж мета Всемірної організації охорони здоров’я, враховуючи що в проекті превалюють пацієнти, які мали фактори ризику відриву від лікування.

Нижче наведена ефективність лікування пацієнтів на звичайний ТБ

Також нижче наведена ефективність лікування пацієнтів на хіміорезистентний ТБ

З повним аналізом ефективності амбулаторної моделі лікування (мобільна бригада) можна ознайомитися за посиланням.

Основні висновки

1.Ефективність лікування хворих на чутливий ТБ у проекті достовірно (p<0,05) перевищує відповідний показник по м. Краматорську на 16,2 %, з урахуванням на високий відсоток у проекті осіб з факторами ризику щодо відриву від лікування або зниження комплаєнсу (65,5 % випадків).

2. На тлі суттєвого переважання серед хворих на хіміорезистентний ТБ, залучених до проекту, осіб з факторами впливу на перебіг захворювання і на результат лікування (95,5 % випадків), ефективність лікування у проекті на 32,9 % вище такого показника по м. Краматорську (p<0,01).