новини

Україна направила проект заявки на отримання гранту в Глобальний Фонд для боротьби з ВІЛ/СНІДом, ТБ та малярією

16 травня 2014 року в Глобальний Фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією від України було направлено проект об’єднаної концептуальної заявки на отримання гранту для впровадження заходів, спрямованих на протидію туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу на підтримку національної відповіді на епідемії ВІЛ/СНІДу та туберкульозу в Україні у 2015-2017 роках.

Проект заявки підготовлений представниками основних реципієнтів грантів Глобального фонду 10-го і 9-го раундів – ДУ «Український центр контролю за соцхворобами МОЗ України», БФ «Розвиток України», МБФ "Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні", ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», Держслужби України з питань протидії ВІЛ-інфекціїї/СНІДу та інших соціально-небезпечних хвороб, Об’єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІД (ЮНЕЙДС), Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), у співпраці із представниками партнерських організацій та громадянського суспільства.

Бюджет проекту заявки складає 123 700 млн. доларів США, з яких частина коштів передбачена на реалізацію заходів направлених на боротьбу з туберкульозом. Кошти заплановано направити на закупівлю препаратів для лікування мультирезистентних форм туберкульозу, закупівлю витратних матеріалів для діагностики туберкульозу, соціальну підтримку хворих.

«Новий підхід у формуванні запиту на отримання гранту від Глобального Фонду, що передбачає подання компліментарної заявки за компонентами «Туберкульоз» та «ВІЛ/СНІД», дозволяє максимально ефективно організувати та узгодити перелік заходів та активностей направлених на подолання епідемій цих соціально-небезпечних захворювань. Спільна та узгоджена діяльність ключових партнерів, які працюють у сфері боротьби із туберкульозом та ВІЛ/СНІДом в Україні, забезпечить не лише максимально ефективне використання ресурсів, але й координацію заходів усіх партнерів» - зазначає Денис Денисенко, керівник Програми «Зупинимо туберкульоз в Україні» Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України».

Після отримання попередніх коментарів щодо проекту від Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, робота над заявкою продовжиться. Фінальний проект заявки повинен бути направлений на розгляд у Глобальний Фонд до 15 червня 2014 року.