новини

У Донецьку проведено тренінг «Електронний ТБ-менеджер»

17-19 березня 2014 року у Всеукраїнському тренінговому центрі з навчання боротьбі з туберкульозом, створеному фондом Ріната Ахметова «Розвиток України», пройшов тренінг «Електронний ТБ-менеджер» для співробітників протитуберкульозних закладів, відповідальних за реєстрацію та ведення випадків туберкульозу в реєстрі хворих на туберкульоз. 12 учасників - медичні статисти, медсестри, лікарі-фтизіатри із Запорізької та Луганської областей протягом 3-х днів ознайомлювались із новими функціями електронного реєстру хворих на туберкульоз, а також випробовували на практиці технічні можливості нового програмного забезпечення у спеціально облаштованому комп’ютерному класі. Під час тренінгу учасники працювали над аналізом помилок, що трапляються під час введення даних хворих на туберкульоз у програму електронного реєстру, здійснювали аналіз сильних та слабких сторін електронного ТБ-реєстру, обговорювали потенційні можливості для його удосконалення у майбутньому.

Навчання спеціалістів проводили Олена Дюжева, спеціаліст із лікування ДУ «Український центр контролю за соціально-небезпечними хворобами МОЗ України» та Катерина Воробйова, обласний адміністратор реєстру ТБ-хворих, спеціаліст КЛПУ «Обласна клінічна туберкульозна лікарня» м. Донецька.

«Всеукраїнський тренінговий центр створений фондом Ріната Ахметова для того, щоб лікарі та спеціалісти протитуберкульозної служби з усієї  країни мали можливість пройти навчання міжнародним та вітчизняним стандартам діагностики та лікування. Впровадження електронного реєстру хворих на туберкульоз є важливим інструментом для забезпечення контролю лікування пацієнтів, ефективного фармацевтичного менеджменту та моніторингу протитуберкульозних заходів на рівні всіх регіонів України. При правильному веденні електронного реєстру хворих, жоден із пацієнтів не буде загублений, а відповідно пройде повний курс лікування, також буде легко розрахувати кількість препаратів для формування закупівель. Тому правильне ведення електронної звітності настільки важливе», - зазначила Тетяна Бородіна, керівник Всеукраїнського тренінгового центру з навчання боротьбі з туберкульозом.