Новости

У Києві відбулася науково-практична конференція з питань боротьби і контролю над туберкульозом в Україні

Триденна конференція проводилась Інститутом фтизіатрії і пульмонології ім. Ф. Г. Яновського спільно з Благодійним Фондом Ріната Ахметова «Розвиток України», в рамках програми «Зупинимо туберкульоз в Україні» за підтримки Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

В Україні реорганізують фтизіатричну службу

У 2012 році в Україні планують реорганізувати фтизіатричну службу.

 Про це голова Державної служби України з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу й іншим соціально небезпечним хворобам Тетяна Александріна заявила на прес-конференції 28 листопада.

Від туберкульозу дітей врятує прививка БЦЖ і проба Манту

Багато міст і сіл України неблагополучні щодо туберкульозу. Але в Києві ситуація відносно стабільна - за останні 10 років показники захворюваності на цю недугу у дітей до 14 років тримаються в межах 5-7 осіб на 100 тисяч. Завдяки тому, що столичні фтизіатри вчасно проводять діагностику та профілактику інфікованим дітям, навіть намітилася деяка тенденція до зниження захворюваності.

Благодійний Фонд "Розвиток України" проводить тренінг «Подолання бар’єрів в контролі туберкульозу"

17-21 жовтня 2011 року, в рамках реалізації Програми «Зупинимо туберкульоз в Україні», буде проведено тренінг «Подолання бар’єрів в контролі туберкульозу: роль адвокації, комунікації та соціальної мобілізації (АКСМ)».

Організаторами тренінгу виступили Фонд Ріната Ахметова «Розвиток України» за фінансової підтримки Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією та Програма оптимальних технологій в сфері охорони здоров’я (PATH) за фінансової підтримки USAID.

Підписання Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю між Фондом Ріната Ахметова «Розвиток України», Полтавською обласною державною адміністрацією та обласною радою

14 жовтня, п’ятниця, відбудеться урочисте підписання Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю між Полтавською обласною державною адміністрацією, обласною радою та Фондом Ріната Ахметова «Розвиток України». Меморандум підписується у рамках реалізації програми фонду «Зупинимо туберкульоз в Україні», яка реалізується за підтримки Глобального фонду для боротьби з епідемією ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та малярії.

Учасники заходу:

- Олександр Васильович Удовіченко, голова Полтавської обласної державної адміністрації
- Іван Михайлович Момот, голова Полтавської обласної ради
- Анатолій Олександрович Заболотний, директор фонду Ріната Ахметова «Розвиток України».

Результати відкритого конкурсу комерційних пропозицій для закупівлі послуг на розробку та створення візуальної ідентифікації Програми «Зупинимо туберкульоз в Україні»

Шановні учасники відкритого конкурсу комерційних пропозицій для закупівлі послуг на розробку та створення візуальної ідентифікації Програми «Зниження захворюваності на туберкульоз в Україні за рахунок розширення та покращення доступу до високоякісних послуг з профілактики та лікування туберкульозу» (надалі Програма) за підтримки Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією (надалі ГФ) вітаємо Вас та доводимо до Вашого відома наступну інформацію.

08 серпня 2011 року, на засіданні експертної комісії з розгляду та оцінки комерційних пропозицій, було вирішено визнати переможцем конкурсу компанію «J& I Advertising».

МОЗ заборонило робити дітям проби на туберкульоз

Як повідомляє прес-служба МОЗ, планова діагностика дітей проводилася в процедурному кабінеті Симєїзськой амбулаторії акредитованою медсестрою. Батьки всіх 57 дітей, яким робили проби, дали на це згоду, температура у школярів була нормальною. Через 15-20 хвилин після проби 6 дівчаток поскаржилися на запаморочення, нудоту, головний біль, озноб і були госпіталізовані до Ялтинської дитячої лікарні. Там їм поставили діагноз «алергічна реакція на туберкулін». Сьогодні всі діти вже вдома. Комісія фахівців відомства прийшла до висновку: у дітей сталося емоційний розлад (страх медичної маніпуляції), що викликало алергію.

архів новин