Новости

27 березня оголосили кращого за професією серед фахівців протитуберкульозної служби Донеччини

27 березня 2008 р. об 11 годині у концертному залі Донецької обласної філармонії відбулося урочисте нагородження переможців конкурсу «Кращий за професією» серед фахівців протитуберкульозної служби області.

В церемонії взяли участь представники Благодійного Фонду «Розвиток України», Донецької обласної державної адміністрації, Донецької обласної ради, Світової Організації Охорони Здоров'я, Донецької туберкульозної лікарні, співробітники кафедри фтизіатрії Донецького національного медичного університету, менеджери регіонального проекту. Кращі фтизіатри отримали грошову винагороду.

Прес-анонс. Всесвітній день боротьби з туберкульозом

24 березня особлива дата в історії туберкульозу. У цей день у 1882 році Роберт Кох зробив заяву про відкриття туберкульозних бацил. Через 100 років, 24 березня 1982 року, під егідою ООН уперше був проведений Всесвітній день боротьби з туберкульозом, і з того часу цей день щорічно святкується у світі. Туберкульоз залишається величезною глобальною проблемою громадської охорони здоров'я. Щорічно у світі реєструються майже 9 мільйонів нових випадків захворювання й при цьому вмирають більше півтора мільйона осіб.

Всесвітній день боротьби з туберкульозом  «Я МОЖУ ЗУПИНИТИ ТУБЕРКУЛЬОЗ»

В Україні продовжують закривати протитуберкульозні санаторії

Один із найстаріших протитуберкульозних санаторіїв на Дніпоропетровщині - під загрозою зникнення. Рішення про закриття закладу ухвалили облрада та Дніпропетровське управління охорони здоров`я. Чиновники свої позиції підкріплюють аргументами про неефективність медустанови та його застаріле приміщення. Утім, пацієнти тубсанаторію переконані, на будівлю хтось просто "поклав око". Щоб не втратити приміщення, вони готові протестувати.  

Проблеми ув‘язнених, що хворіють на туберкульоз, вимагають вирішення

До травня поточного року міжвідомча робоча група розробить концепцію розв'язання в країні проблеми утримання ув‘язнених осіб, хворих на активну форму туберкульозу.

Зростає кількість хворих на стійку форму туберкульозу

Щороку в світі з`являється майже півмільйона хворих на туберкульоз із множинною лікарською стійкістю. Це приблизно п`ять відсотків від кількості всіх нових випадків захворювання на туберкульоз. Про це йдеться у новій доповіді Всесвітньої організації охорони здоров`я (ВООЗ), підготовленій на основі інформації, зібраної в період з 2002 по 2006 рік у 81 країні світі. 

У Луганській області проведуть місяць боротьби з туберкульозом

За підсумками 2007 року захворюваність усіма формами туберкульозу знизилася на 7,3%, проте епідемією все ще охоплено 14 міст і 15 районів області. Серед дитячого населення знизилася на 6,7 %, підлітків на 2,8%.

Відбулося відкриття конференц-залу в обласній протитуберкульозній лікарні Донецька за сприяння Благодійного Фонду «Розвиток України»

12 лютого 2008 року об 11:00 у Донецькій обласній протитуберкульозній лікарні відбулося урочисте відкриття конференц-залу після ремонту, здійсненого за технічного сприяння Благодійного Фонду «Розвиток України».

Фтизіатри обговорювали стан і шляхи рішучої боротьби з туберкульозом

Відбулась нарада міністра Василя Князевича з керівниками регіональних управлінь охорони здоров'я, головними лікарями санітарно-епідеміологічних служб, вченими, головними фтизіатрами, керівниками програм протидії захворюванню туберкульозом та громадських організацій, де обговорювали актуальні питання розвитку сучасної фтизіатрії, зокрема, у напрямі протидії епідемії туберкульозу. 

Відкриття конференц-залу в обласній протитуберкульозній лікарні Донецька при сприянні Благодійного Фонду «Розвиток України»

12 лютого в Донецькій обласній протитуберкульозній лікарні відбудеться урочисте відкриття конференц-залу після ремонту, здійсненого при технічному сприянні Благодійного Фонду «Розвиток України».

На відкритті буде присутній Директор БФ «Розвиток України» Анатолій Заболотний. У заході візьмуть участь керівники обласної протитуберкульозної лікарні, співробітники кафедри фтизіатрії Донецького Національного медичного університету, лікарі-фтизіатри протитуберкульозних установ області, а також менеджери «Програми подолання епідемії туберкульозу в Донецькій області на 2007-2011 роки» Денис Денисенко, Олена Нещерет, Ірина Сошенко, Володимир Мозговий.

Всесвітній банк переконує, що лікувати туберкульоз - вигідна справа

Всесвітній банк звернув увагу урядів на те, що очікувана вигода, отримана завдяки активній боротьбі з туберкульозом, може значно перевищити їхні витрати на діагностику й лікування цього захворювання. Але за однієї умови. Вони повинні приєднається до глобального плану, спрямованого на різке зниження смертності від туберкульозу. Ці висновки стосуються, насамперед, 22 країн із найвищою захворюваністю на туберкульоз у світі.

Сторінки

архів новин