Інформкампанія Зупинимо ТБ в Україні

Інформаційна кампанія «Зупинимо туберкульоз в Україні»

Інформаційна кампанія «Зупинимо туберкульоз в Україні»  - проект, який реалізується Фондом «Розвиток України» з 2012 року. Основна мета кампанії – привернути увагу населення до проблеми туберкульозу, поінформувати про небезпеку захворювання та шляхи подолання цієї соціально-небезпечної хвороби.

В рамках реалізації інформаційної кампанії виготовлені інформаційні матеріали для загального населення (ролики та плакати, наліпки) та груп ризику (буклети, плакати та ін. матеріали). Усі матеріали розроблені на основі результатів проведеного дослідження «Визначення рівня знань, стосунків, практики і поведінки з питань туберкульозу серед загального населення України та окремих груп» проведено у вересні 2011 – березні 2012 року.

Також, створений інформаційний веб-портал www.stoptb.in.ua та розширена робота Всеукраїнської гарячої лінії з питань туберкульозу 0 800 503 080.

Сьогодні проведено уже три хвилі інформаційної кампанії:

1-ша хвиля інформаційної кампанії (грудень 2011 – травень 2012)

Мета: актуалізувати в суспільстві проблему туберкульозу як реальну погрозу здоров’ю нації, розповісти про тривалий кашель як основний симптом туберкульозу і повідомити про наявність Всеукраїнської гарячої лінії з питань туберкульозу (ГЛ).

Бюджет: виготовлення й розміщення аудіо- та відеороликів, розміщення зовнішньої реклами по всій Україні – 1,2 млн грн.

Результат: після інформаційної кампанії кількість звернень до гарячої лінії зросла у 8 разів (з 299 випадків у листопаді – грудні 2011 р. до 2 474 у липні – вересні 2012 р.). Інформація про відсоток загального населення, яке знає основні симптоми туберкульозу, буде відома після повторного проведення Всеукраїнського дослідження, що заплановане на 2014 рік.

2-га хвиля інформаційної кампанії (грудень 2012 – березень 2013)

Мета: знизити в суспільстві рівень негативного сприйняття людей, які занедужали та/або перехворіли на туберкульоз.

У рамках 2-ї хвилі також виготовлені відео- та аудіоролик, зовнішня реклама, триває їхнє розміщення на телеканалах, радіостанціях, у торгових центрах, кінотеатрах, навчальних закладах, транспорті тощо.

Ідея головного повідомлення: «Хворі на туберкульоз – це звичайні люди, такі самі, як і всі інші. Занедужати може кожний. Туберкульоз виліковний!».

Очікуваний результат: зниження «стигми» і дискримінації людей, хворих на туберкульоз, і тих, хто успішно закінчив лікування. Зміна «обличчя» хвороби у свідомості людей, розуміння того, що туберкульоз не обирає соціальний клас і може торкнутися кожного.

3-тя хвиля інформаційної кампанії (жовтень 2013 – грудень 2013)

Мета: нівелювати самолікування туберкульозу та звернення до аптек по ліки від симптомів, схожих на туберкульоз, чи до народних засобів лікування. Сформувати звичку звернення до лікаря при наявності одного або кількох симптомів хвороби.

Ідея основного повідомлення: Туберкульоз – це серйозно! Не намагайся його вилікувати самостійно. Звернись до лікаря. Туберкульоз виліковний!

Очікуваний результат: люди стали більш настороженими до свого здоров’я та звертаються при довготривалому кашлі до лікаря. В жодному разі не звертаються в аптечну мережу, а в разі отримання діагнозу туберкульоз  не будуть лікувати хворобу народними методами.

 

Якщо Ви бажаєте долучитись до проведення інформаційної кампанії з питань туберкульозу, розміщувати інформаційні матеріали, переглянути та замовити їх, відчуваєте необхідність у спеціалізованих інформаційних матеріалах, надсилайте свою заявку електронною поштою на адресу kvilyura@fdu.org.ua у наступній формі:

 

Назва інформаційного матераілу Кількість матеріалів, шт. Адреса доставки   

Назва організації,

ПІП контактної особи, телефон, e-mail, поштова адреса

Місце, де використовуватимуться/розміщуватимуться замовлені матеріали Вказати чи самостіно оплачуватимете доставку, чи за кошти фонду

 

         

 

         

Розсилка інформаційних матеріалів у регіони здійснюється раз в квартал. Для з’ясування деталей пересилки надрукованого матеріалу звертайтесь, будь ласка, до Христини Вілюри за тел. (044) 502-52-35 або електронною поштою kvilyura@fdu.org.ua.

Ви також можете отримати макети в електронному вигляді у форматі для друку, і роздрукувати їх самі, для цього також надішліть запит на електронну адресу kvilyura@fdu.org.ua.