Друковані матеріали

Шановні відвідувачі сайту!

В умовах епідемії туберкульозу, коли хвороба вийшла за межі груп ризику і стала загальнонаціональною проблемою, вкрай важливою та необхідною є просвітницька робота не тільки з представниками груп ризику, хворими на туберкульоз та їхніми родичами, але і з загальним населенням. В рамках Програми «Зупинимо туберкульоз в Україні» фонд Ріната Ахметова «Розвиток України» виготовляє та розповсюджує інформаційні матеріали з питань, пов’язаних із захворюванням на туберкульоз.

Частина інформаційних матеріалів, які виготовляє фонд, направлена на роботу із загальним населенням та містить інформацію про основні симптоми туберкульозу, телефон Всеукраїнської безкоштовної гарячої лінії з питань туберкульозу 0 800 50 30 80 та сайт www.stoptb.in.ua. Основне повідомлення – «Звернись до лікаря! Туберкульоз виліковний!». Зокрема, виготовлено плакати формату А2 (420 × 594 мм) та наклейки формату А4 (210 x 297 мм)

Окрім цього, також виготовлено спеціалізовані матеріали для розміщення у лікувально-профілактичних закладах, протитуберкульозних диспансерах та лабораторіях, а саме:

  • 1) Плакат «Інфекційний контроль» – (формат А2) наголошує на основних засобах захисту та профілактики та призначений для розміщення у поліклініках, лікарнях та інших спеціалізованих закладах.

  • 2) Плакат «Правила збору мокротиння» – (формат А2) у простій та доступній формі дає чіткі інструкції щодо процесу збору мокротиння, що надзвичайно важливо для своєчасної діагностики. Плакат призначений для розміщення у спеціалізованих лабораторіях, кабінетах для здачі аналізів у поліклініках та лікарнях.

  • 3) Брошура для пацієнтів та їх родичів «Що потрібно знати про туберкульоз» – (формат А5) призначена для розповсюдження у протитуберкульозних диспансерах та серед груп ризику. Брошура містить повну інформацію про захворювання та детально описує усе, що необхідно знати людям, які стикнулись із проблемою туберкульозу.

  • 4) Фліпчарт для лікарів та пацієнтів «Що потрібно знати про туберкульоз» (формат у складеному вигляді 315 мм х 210 мм). На одному боці фліпчарту розміщена інформація для лікарів первинної медичної ланки, а на зворотному – для пацієнтів, які звертаються за медичною допомогою. Фліпчарт стане незамінним інструментом у роботі лікарів для своєчасного виявлення хворих, а також для інформування пацієнтів про туберкульоз.

  • 5) Брошура «Методичні рекомендації для медичних сестер ДОТ-кабінетів» (формат А5) надасть повну інформацію медичним сестрам щодо забезпечення належного амбулаторного етапу протитуберкульозного лікування хворих в установах загальної лікувальної мережі.

Усі інформаційні матеріали націлені на поінформування населення про туберкульоз та наявність Всеукраїнської гарячої лінії з питань туберкульозу, порталу www.stoptb.in.ua, де кожен – від лікаря до пересічного громадянина – зможе отримати повну інформацію про це соціально-небезпечне захворювання.

Якщо Ви бажаєте долучитись до інформаційної кампанії серед загального населення або ж відчуваєте необхідність у спеціалізованих інофрмаційних матеріалах, надсилайте свою заявку електронною поштою на адресу kvilyura@fdu.org.ua у наступній формі:

Назва організації, ПІП ососби Контактна інформація (телефон, e-mail, поштова адреса) Назва інформаційного матераілу Місце використання чи розміщення Кількість матеріалів, шт. Адреса доставки / самостійна чи за кошти фонду
      
      

Розсилка інформаційних матеріалів у регіони може бути здійснена раз на два місяці. Для з’ясування деталей пересилки надрукованого матеріалу звертайтесь, будь ласка, до Христини Вілюри за тел. (044) 502-52-35 або e-mail kvilyura@fdu.org.ua.

Ви також можете отримати макети в електронному вигляді у форматі для друку, і роздрукувати їх самі, для цього також надішліть запит на електронну адресу kvilyura@fdu.org.ua.