Донецькі новини: в Україні працює телемедицина

Донецькі новини: в Україні працює телемедицина

Онкологічні захворювання займають друге місце після серцево-судинних патологій серед причин передчасної смерті в Україні. У 2013 році за сприяння та підтримки Благодійного фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» почалося створення національної телеонкологічної мережі. Це масштабна робота, що дозволяє комплексно підійти до вирішення проблеми уніфікованого загальнонаціонального використання можливостей телемедицини в онкології. Про особливості цього процесу в інтерв'ю «ДН» розповів Антон Владзимирський, доктор медичних наук, керівник відділу інформатизації з центром телемедицини та дистанційного навчання Донецького національного медичного університету ім. М. Горького.

- Яке місце телемедичні технології відіграють в розрізі медреформи?

- Телемедицина повинна використовуватися в системі Швидкої медичної допомоги, в перинатальних центрах. Сімейні лікарі повинні здійснювати ефективну і швидку взаємодію з вузькоспеціалізованими центрами і стаціонарами. У всьому світі це досягається шляхом використання телемедицини. І перші кроки в цьому напрямку вже зроблені. На початку 2013 року всі центри первинної медико-санітарної допомоги Донецької області були підключені до мережі теле-ЕКГ «Телекард». Це безпрецедентний за масштабом крок.

- Які результати роботи показує телеонкологічна мережа?

- До початку 2014 року в єдину телеонкологічну систему об'єднали протипухлинні лікувально-профілактичні заклади Києва, Донецька, Львова, Рівного, Маріуполя. Таким чином, в мережі створено потужний центр експертизи. Тепер до мережі можуть приєднуватися лікарні будь-якого рівня і профілю для отримання якісних телемедичних консультацій та інших дистанційних послуг.

Тільки за перші місяці його активного функціонування проведено понад 100 телерадіологічних консультацій, 6 хірургічних майстер-класів, кілька разів інтерактивно транслювалися науково-практичні конференції, більше 120 лікарів дистанційно підвищили свою кваліфікацію. Але в 50% випадків телемедичне консультування зробило істотний, можна сказати, критичний, вплив на лікувально-діагностичний процес, дозволивши уникнути пролонгацій, витрат і поганих результатів.

- Як розвиватиметься телемедицина в 2014 році?

- Ось уже кілька місяців в Донецькій області функціонує перша в країні телефтизіатрична мережа, побудована завдяки ініціативі і дуже серйозній підтримці Благодійного фонду Ріната Ахметова «Розвиток України». У цій мережі, що об'єднала протитуберкульозні установи Донецька, Маріуполя, Горлівки, Шахтарська і Краматорська, вже проведено понад 700 телемедичних консультацій.

У 2014 році ми плануємо розширення географії мережі за рахунок самостійного підключення цілого ряду протитуберкульозних закладів і кабінетів, хочемо розвинути освітній компонент мережі.

У сфері онкології ми теж хочемо зосередитися на розширенні мережі за рахунок підключення до мережі міських і районних лікарень, а також Центрів первинної медико-санітарної допомоги. Таким чином, багато пацієнтів і їх лікуючих лікарів отримають прямий і швидкий доступ до унікальної експертизи, зосередженої в провідних протипухлинних установах нашої країни.

Розмовляла Ксенія Томіна

Джерело: Донецькі новини