2. Показники щодо ТБ (внеску, результату, впливу) необхідно включити до моніторингу реалізації реформи охорони здоров’я (див. Додаток 4). ТБ – це проблема, яка охоплює кілька сфер і здебільшого є результатом первинних соціально-економічних умов та низьког

Не виконано
Українська
МОЗ
УЦКЗ

У 2012 році в рамках реалізації гранту Глобального фонду було розроблено проект Національного плану Моніторингу та Оцінки в сфері протидії ко-інфекції ТБ/ВІЛ в Україні на 2013-2016 рр., який відповідає рекомендаціям ВООЗ. Даний план включає індикатори внеску, результату та впливу, які в повній мірі відображають реальний стан епідемії та ефективності заходів НППТ. Але у чинних нормативно-правових актах присутні лише два індикатори за компонентом "Туберкульз", які оцінюють ефективну діяльність загально-лікувальної мережі у протидії ТБ. Вони представлені у Порядку встановлення надбавок за обсяг та якість виконаної роботи медичним працівникам закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну допомогу, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2013 р. № 977: - показник виконання плану проведення флюорографічного обстеження групи медичного ризику (90 відсотків і більше); - показник питомої ваги пацієнтів з кислотно-стійкими бактеріями (+) у мокротинні серед усіх хворих з підозрою на туберкульоз або його рецидив, які були обстежені бактеріоскопічно у туберкульозних лабораторіях I рівня після звернення за медичною допомогою до закладів первинної медико-санітарної допомоги (від 5 до 10 відсотків включно).

Раздел рекомендации: 
Загальні рекомендації
Дата: 
01.08.14

2. Показники щодо ТБ (внеску, результату, впливу) необхідно включити до моніторингу реалізації реформи охорони здоров’я (див. Додаток 4). ТБ – це проблема, яка охоплює кілька сфер і здебільшого є результатом первинних соціально-економічних умов та низького рівня доступу до послуг з охорони здоров’я. Із цієї причини ТБ може використовуватися для моніторингу загального розвитку й результативності роботи сектора охорони здоров’я.

На постоянной основе: 
архів новин