Кабмін ініціював податкові пільги грантам Глобального фонду для боротьби з туберкульозом

Кабмін ініціював податкові пільги грантам Глобального фонду для боротьби з туберкульозом

Кабінет Міністрів схвалив проект Закону «Про здійснення програм Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією в Україні», який визначає порядок здійснення програм Глобального фонду в Україні. Документом передбачено низку пільг грантам, які надходять від цієї організації для боротьби з небезпечними хворобами, повідомляє прес-служба Кабміну.

Зокрема, пропонується надання податкових пільг та звільнення від сплати мита, з внесенням відповідних змін до Податкового кодексу та Закону України «Про єдиний митний тариф». Також законопроектом передбачено зміни до Закону України «Про здійснення державних закупівель» в частині виключення з-під дії цього закону закупівель товарів, робіт і послуг, що здійснюються за рахунок коштів Глобального фонду.

Допомога Глобального фонду є досить суттєвою для держави. Однак на сьогодні кошти, які є благодійною допомогою для України, обкладаються податками, витрачається тривалий час і для проведення процедур з визнання товарів, куплених за гранти, гуманітарною допомогою, існують також ряд інших проблемних питань, які ускладнюють надання допомоги для боротьби з небезпечними хворобами в Україні.

Очікується, що прийняття цього закону сприятиме належному правовому врегулюванню питань реалізації програм Глобального фонду в Україні, дозволить нашій державі отримати додаткове джерело фінансування профілактики ВІЛ-інфекції, лікування догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД у розмірі 300 млн. доларів США, а в подальшому й інші гранти Глобального фонду , та досягти позитивних зрушень у боротьбі з епідемією СНІДУ та туберкульозу в Україні.