7. Пацієнтам має надаватися підтримка задля підвищення їхньої прихильності до лікування та поліпшення його результатів, зокрема шляхом: а) надання транспорту і харчових/гігієнічних наборів; б) призначення комбінованих препаратів з фіксованими дозами; в) ш

Частково
Українська
УЦКЗ

а) Надання мотиваційних продуктових наборів здійснюється Товариством Червоного Хреста України в рамках реалізації гранту 9-го раунду Глобального фонду із 2011 р. Мета проекту: забезпечення медико-соціальної підтримки хворим на туберкульоз, які мають ризик переривання лікування (10% від загальної кількості хворих на ТБ 1-3 кат.) та всім хворим на мультирезистентний туберкульоз, які лікуються за кошти Глобального Фонду (2012 р. - 800 пацієнтів (близько 12% від всіх зареєстрованих МР ТБ хворих), 2013 р. - 960 пацієнтів, 2014 -3136 пацієнтів , 2015 р. - 3810 пацієнтів). В 2011 р. до проекту було залучено перші 6 регіонів України (Дніпропетровська, Донецька, Львівська, Миколаївська, Харківська, м. Київ), із 2012 р. в проект введено ще 8 регіонів (АР Крим, Запорізька, Київська, Луганська, Одеська, Херсонська області та м. Секастополь), у 2013 р. до проекту долучено решту 13 регіонів (Вінницька, Волинська, Житомирська, Закарпатська,Івано-Франківська, Полтавська, Рівненьська, Сумська, Тернопільська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська області). Соціальний супровід МР ТБ пацієнтів було розпочато у 2013 р. Соціальний супровід решти пацієнтів, які не підпадають під критерії проекту в межах гранту ГФ, має здійснюватися за фінансової підтримки місцевих бюджетів та організовуватися відомствами із соціального захисту. Даний компонент лікування не втілюється у повному обсязі.
б) З 2009 року призначаються комбіновані препарати, які отримують на безкоштовній основі від Глобального лікарського фонду. Централізовані закупки комбінованих препаратів із державного бюджету не здійснюються, адже проводиться закупка монопрепаратів І ряду вітчизняного виробника.
в) В уніфікованому клінічному протоколі первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги «Туберкульоз» прописано процес залучення загальної лікувальної мережі до проведення DOT (ст.15 та ін.), а також відображено у локальних протоколах на обласних та районних рівнях.

Раздел рекомендации: 
Спеціальні рекомендації
Дата: 
31.12.14

7. Пацієнтам має надаватися підтримка задля підвищення їхньої прихильності до лікування та поліпшення його результатів, зокрема шляхом: а) надання транспорту і харчових/гігієнічних наборів; б) призначення комбінованих препаратів з фіксованими дозами; в) ширшого залучення загальної лікувальної мережі до проведення DOT.

На постоянной основе: 
архів новин