1. Доцільно надавати перевагу амбулаторному лікуванню перед стаціонарним. Необхідно уникати тривалого й необґрунтованого перебування пацієнта в стаціонарі. Пацієнти, клінічний стан яких не є серйозним, і особи з МБТ-негативними результатами мікроскопії мо

Частково
Українська
МОЗ
УЦКЗ

В уніфікованому клінічному протоколі первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги «Туберкульоз» вказано, що лікування хворих на ТБ без бактеріовиділення може проходити амбулаторно (ДОТ) від самого початку лікування (ст.75), якщо це дозволяє клінічний стан хворого. З ініціативи БФ "Розвиток України" було розроблено та затверджено Наказ МОЗ України № 584 від 10.07.2013 "Про затвердження Інструкції з розрахунку ліжкового фонду протитуберкульозних закладів". Динаміка скороченні ліжкового фонду для хворих на ТБ у закладах охорони здоровя системи МОЗ України наступна (на 10 тис. населення):
2010 р. - 5,4;
2011 - 5,2;
2012 р. - 5,0;
2013 - 4,8.* Це свідчить про низький рівень зниження кількості ліжок. Імовірною причиною такої ситуації є те, що в основу розрахунку фінансування закладів покладено кількість ліжок, а не кількість пацієнтів.
* Дані взято із Аналітично статистичних довідників "Туберкульоз в Україні" відповідних років.

Раздел рекомендации: 
Загальні рекомендації
Дата: 
31.12.14

1. Доцільно надавати перевагу амбулаторному лікуванню перед стаціонарним. Необхідно уникати тривалого й необґрунтованого перебування пацієнта в стаціонарі. Пацієнти, клінічний стан яких не є серйозним, і особи з МБТ-негативними результатами мікроскопії мокротиння повинні отримувати терапію поза межами лікарень. Слід дотримуватися міжнародних етичних принципів та активно їх популяризувати.

На постоянной основе: 
архів новин